Hledáte makléře? Zde je 7 a více důvodů, proč spolupracovat s námi:

  • Milujeme svoji práci, milujeme lidi a nemovitosti
  • Práce je pro nás koníčkem, dáváme do ní veškeré své znalosti a srdce
  • Jsme vám partnerem, při každém prodeji hledáme tu nejideálnější cestu pro vás a pro vaši nemovitost
  • Máme spoustu životních zkušeností i mimo prodej nemovitostí
  • Jsme profesionálové – neustále se vzděláváme a svoji práci děláme na 100% ( zajistíme vám výhodný prodej a maximální bezpečí při podeji)
  • Na svoji práci jsme hrdí, rádi vám ji ukážeme osobně nebo na našem webu
  • Vážíme si spolupráce s našimi klienty, pokud budete chtít reference, rádi vám poskytneme kontakty

Ale nyní trochu obecněji. Často se nás lidi ptají, jak poznají toho správného makléře. Z našeho pohledu je nutné:

  • Mít z makléře dobrý pocit
  • Vědět, co vlasntě od něj chci
  • Zjistit, jaké má zkušenosti

Mít dobrý pocit z realitního makléře je moc důležité. Během celého procesu prodeje vznikne spousta okamžiků, kdy je nutné, abyste si obě strany rozuměly, byli ideálně tzv. na stejné vlně. Nebojte se dát na intuici, lépe odmítnout než později litovat.

Makléř by vám měl umět pomoci, měl by být vždy na vaší straně, umět vám poradit. A především by vám měl být partnerem – tedy umět vysvětlit, co je vaší situaci vhodnější a proč. Hlavně by neměl jen slepě následovat vaše požadavky, které ztíží či dokonce zamezí prodeji nemovitosti. Zkrátka by neměl dělat jen přesně to, co si přejete, bez odborného pohledu na věc. Takového makléře nepotřebujete, to si potom vše můžete řešit sami. Na druhou stranu správný makléř vám vyjde vstříc vždy, když je váš požadavek v souladu s tím, co potřebujete. Skvělý makléř pomůže i nad rámec svých povinností, protože mu jde o vaši spokojenost. Celý prodejní proces je dlouhý a nikdy nelze předvídat všechny situace. Proto je velmi důležité, aby se makléř ke každé vzniklé situaci uměl postavit čelem.

Pokud hledáte jen obyčejného prodejce, tedy někoho, kdo vaši nemovitost nafotí, strčí do nabídky mezi dalších svých několik nemovitostí a více se o to nestará, pak je to v pořádku. Naši klienti využívají našich zkušeností, znalostí a přístupu právě proto, že vědí, že se komplexně postaráme o celý proces, zajistíme maximální cenu i bezpečí. Jako náš klient dostanete harmonogram činností, z něhož vždy přesně víte, co bude následovat. Také budete pravidelně dostávat informace o aktuálním stavu, statistiku, zprávy o tom, co se již odehrálo a kdo se o nemovitost zajímal a s jakým výsledkem.

Vždy jsme v celém procesu prodeje vaším partnerem. Je to pro naši stranu náročné, vyžaduje to systémovou práci, spoustu času a úsílí. Ale my víme, že jedině tak si budete jisti, že děláme maximum. A my potřebujeme vědět, že jako naši klienti jste spokojeni.

Na vás je se rozhodnout, dopředu si říct, co v makléři hledáte, co od něj očekáváte. Když si půjdu koupit auto, musím vědět, zda bude jezdit na naftu nebo benzín, musím vědět, zda potřebuji sporťák nebo rodinný velký vůz, potřebuji vědět, co všechno by měl obsahovat za funkce a teprve nakonec řeším barvu. O makléři je nutné vědět to samé. K čemu ho vlastně potřebuji? A tak, jako se s případným novým autem svezete v autosalónu, stejně tak se prostě setkejte s makléřem. A stejně jako v autosalonu uvítáte, že na vás někdo netlačí a hned nechce podepisovat smlouvu, stejně tak to musí dělat i makléř. Správný makléř musí umět zhodnotit, co vlastně potřebujete, co hledáte a zda vám to umí nabídnout. Musí také umět říct svůj názor a nehnat se do všeho za každou cenu.

Pokud cítíte, že na druhé straně sedí ten správný člověk = správný makléř, pokud víte, co od něj chcete a on to umí nejen nabídnout, ale i definovat za vás, pak pravděpodobně sedíte s tím správným makléřem. Neváhejte se podívat na jeho zkušenosti a přístup, ať už na jeho webu nebo třeba i kontaktováním jeho klientů. Každý profesionál, který se za svoji práci nestydí vám je rád poskytne.

Zároveň i vy pohlížejte na makléře jako na partnera. Pokud od něj nic nečekáte, těžko něco dostanete zpět.

Rádi se s vámi nezávazně potkáme a povíme více.

 

S pozdravem

Petr Andrejši & Irena Žáčková